Bu çalışmada hedeflenen hususlar şunlardır:
* Müslümanların hayatlarındaki yanlışları düzeltmeye yardımcı olmak. Kur’ân’ın mesajına ve küllî maksatlarına uygun tarzda şahsiyetlerini inşa etmeleri adına okuyucuların geneli için kolay ve anlaşılır şekilde hem ilmî hem de pratikte karşılığı olan bir tefekküre odaklanmak.
* Kur’ân’ın, Müslüman toplumu inşa etmede takip ettiği yönteme, toplumları nasıl idare ettiğine, sorunları nasıl çözdüğüne ve toplumların kalkınması için nelere dikkat edilmesi gerektiğine öncelik vermek.
* Parçacı okumalardan ve kat’i hükümler çıkarmaktan uzak durarak yapıcı ve mütekâmil bir tasavvurla İslam’ın değerli sisteminin küllî resmini çizmek, bunun fert, aile ve toplumun inşasındaki rolünü ortaya koymak ve bu sistemin imanın rükünleriyle ve şer’î hükümlerle olan ilişkisini açıklamak.
* İslam’ın küllî maksatları ve değerli nizamı ışığında nebevî kıssalardan ve bununla alakalı olup diğer kaynaklarda yer alan davetle ilgili zengin tecrübelerden istifade ederek çağın sorunlarına çözüm üretmek.
* Seçilen bazı ayetler ve kelimeler hakkında, her meclisin son kısmında “Dekâiku’t-Tefsîr / Ayetlerdeki Bazı İncelikler” başlığı altında detaylı açıklamalar yapmaktır.

Tercüme Heyeti:
- Doç. Dr. Mehmet Nurullah Aktaş,
- Dr. Mehmet Seri Doğru
- Eşref Görgülü
- Murat Padak

1. cilt: 656
2. cilt: 664
3. cilt: 616
4. cilt: 616
5. cilt: 568

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786257297837
Yayın Tarihi :2023-01-01
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :3120
Kapak :Ciltli
Kağıt :Ivory
Boyut :170 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Prof. Dr. Muhammed Ayyâş el-Kübeysî
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
İlgili Eserler