Aile: toplumun temel taşı, hayatın dengesi, ayakta kalabilmenin en önemli vesilesi, ağır bir yük olan kulluk vazifesinin paylaşıl­ması, nesillerin devamiyetinin sebebi, huzurun temini, gelen hertürlü saldırılara karşı giyilen bir zırh, inanan insanların yüreğin-deki en büyük hasret olan cennetin dünyadaki bir yansıması...

Üzülerek şahit olduğumuz bir hakikat var ki evlilik ve arkasın­dan kurulan en önemli kurum olan aile, her geçen gün biraz daha itibarsızlaştırılmaktadır. Ya evlilik hayatın çok sonralarına itilen bir hale dönüşmekte ya da evlilik gerçekleşip aile kurul­muşsa da bu büyük nimetin şükrü, gereği oranında eda edile­memekte, çok basit ve değersiz şeylere feda edilmektedir.

Bu çalışmamızda aile ahlâkı ile alakalı konuları bir araya getire­rek bu mühim yaramıza biraz olsun merhem olması için bir gayret sergiledik. Aileyi oluşturan tüm tarafları Kur'ân ve sün­net rehberliğinde yansıtmaya çalıştık. Umuyoruz ki bu çalışma­mız, toplumun temel taşı olan ailenin hem kurulmasına hem de korunmasına küçük de olsa bir katkı sağlamasıdır.

- Kardeşlik Ahlakı
- Evlilik Ahlakı
- Çocuk Yetiştirme Ahlakı
- Aile Ahlakı

Devamı
Format :Kitap
Barkod :3330001994545
Yayın Tarihi :2020-11-30
Orjinal Adı :Muhteşem Ahlak Seti
Baskı Sayısı :14.Baskı
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Emeği Geçenler :
Yazar   : Muhammed Emin Yıldırım
Bu üründen 402 adet satılmıştır.
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler