Şimdi yukarıdan bir bakış yaptığımız zaman ne görüyoruz? 69'da Milli Görüş çıkmış parlayan yıldız olarak iktidar olmuş. Ne yapmış Siyonizm bunun karşısında? Türkiye rastgele bir ülke değil dünyanın kutbu. Clifford'u göndermiş. Clifford ABD CIA Başkanı. Sabah kahvaltısını Demirel'le öğle yemeğini Ecevit'le beraber yapıyor. Biz hükümetteyiz ağır sanayi hamlesini yapıyoruz.
Bunu karşılığında "...efendim seçimler hazirana alındı MSP'siz seçim yapılacak hükümet kurulacak..." diye bize sormadan ilan ettiler birleştiler.
Buna mukabil biz Allah'ın lütfuyla eskisinden daha fazla oy aldık yeninden hükümet olduk. Yeniden iş başına geldik. Bunun üzerine Güneş Motel oyunu oynandı. Ecevit de seçimleri kaybedince Demirel'e geçti. Ama buna rağmen Dışişleri Bakanını düşürdük. 24 kişiyle Meclis'e hâkim olduk.
Baktılar ki bizi hükümetten uzaklaştırmaları yetmiyor Meclis'ten uzaklaştırmak lazım. Öyleyse "İhtilal yapalım." dediler. 12 Eylül İhtilali yapıldı.
12 Eylül İhtilali'nden sonra Milli Görüşçüler çalıştılar. 1996 Seçimleri'nde en büyük parti oldular. 54. Hükümet'i kurdular.
Türkiye "Yeniden Büyük Türkiye" yolunda mesafe kat etti. 54. Hükümet'te yukarıda bahsettiğim muazzam hizmetler yapılmıştı.
Önce bırakalım başarısız olsun dediler. Sonra baktılar ki bunlar "Yeni Bir Dünya"yı kuruyorlar. Öyleyse ne yapıp edip engellememiz lazım dediler. Sonra hükümetimize 28 Şubat'ı yaptılar.
28 Şubat dış güçlerin bir tertibidir. 28 Şubat'ta MGK'da geldiler Makovsky'nin planını Hükümet'e tavsiyemiz diye okudular.
Biz yükseliyoruz onlar hile yapıyorlar. Biz demokratik olarak yükseliyoruz onlar hile yapıyor. Peki efendim tekrar işbaşına geldiğiniz zaman tekrar size müsade etmezlerse ne yapacaksınız? Askerimizi eğiteceğiz. Askerlerimiz de bu vatının evladı olan biteni gözleriyle görüyor. Bu sebepten kendilerine Milli Görüş'ü anlatacağız. Kurutuluşun Milli Görüş'te olduğunu ne yapıp yapıp tanıtacağız.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055000790
Yayın Tarihi :2020-11-27
Orjinal Adı :Arkasındakilerle ve Türkiye'nin Kayıplarıyla Darbe
Sayfa Sayısı :240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Prof.Dr. Necmettin Erbakan
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler